Veteránky

Protože se řady mojich Daxisaček veteránek rozrostly o další členku,rozhodla jsem se mým holkám ,babičkám vytvořit specíálni kategorii,kterou si všechny rozhodně zaslouží.

Fotogalerie veteránek

K dnešnímu mám doma 3 veteránky.DEXINKU,GARU a PÁJU

Tou nejstarší je první odchovankyně s příjením Daxis a to Assia Daxis nar.23.3.2000-21.6.2015

Psí osobnost s velikým srdcem,kdo ji zná ví,že je to fena nej velká svým vzhledem,ale i veliká psí dáma,neskutečně hodná a milá fena.Odchovala vrhy D,F,CH,M,S s krásným počtem 42 Daxisáčků.

Doma mám 2 její dcery,také už veteránky Dexi a Frenzi,její vnučky Perzinku a Drixu a dokonce i pravnučku Essynku.

Služebně druhá nejstarší je Borgie Daxis nar.14.3.2001-19.3.2013

Fena,která dala především na výstavním poli vědět,kdo jsou Daxisáci.

Borginka je nejen fena velice kvalitního exteriéru,ale i fena neskutečně pracovitá,temperamentní s obrovským životním elánem.Borgí je veliká psí bojovnice,i přes vleklé zdravotní problémy se nevzdává a bojuje.

Je to maminka vrhů E,G,H,J,O,R.Vzorně odchova 40 potomků.

Doma mám její dcery čerstvou veteránku  Garušku a Regií.

Třetí v řadě je Dexi Daxis nar.20.3.2003

Dexinka je milá,ale přesto velice sebevědomá fena,neskutečně milovala,tedy stále miluje, obrany,za figuranta by položila život.Byla vzornou maminkou vrhů I,K,P,V,W.

Stále chovná je její dcera Perzinka,věřím, že bude dobrou pokračovatelkou své předvším povahově kvalitní maminky Dexinky.

Pořadí čtvrté v řadě ,patří další Assince dceři Frenzi Daxis nar.3.6.2004-10.1.2016

Frenzi je opravdová psí dáma,neskutečně inteligentní a vnímavá fena,rozená psí profesorka,práce s ní byla samá radost,do dneška chce stále cvičit,na jaře se i ve věku téměř 9 let vypravíme na další zkoušky,ať má holka radost,když už jí nečekají žádné mateřské povinnosti.

Frenzi byla vynikající matka,s neskutečnou trpělivostí odchovala 47 štěňátek ve vrzích L,N,U,X,D2,F2,CH2

Doma zůstala její nástupkyně Drixi,která je jí velice podobná a práce s ní je hodně podobná práci s její matkou.

Pomyslná pátá příčka patří čerstvé veteránce dceři Borginky Gara Daxis nar.13.1.2005

Gara je typická představitelka plemene,krásná fena vynikajícího exteriéru,velice úspěšná na výstavním poli.Vzorná nástupkyně své matky.Garruška je takový živel a jak říkám můj prdlouš,je pořád tak plná elánu,vždy pozitivně naladěna.Je to fena jednoho pána,miluje pouze mě a pár vyvolených,jinak ji ostatní lidé spíše štvou.

Bohužel v poměrně nízkém věku se rozhodla neničit si postavu mateřstvím a od 6 let se rozhodla už žádná štěňata.Ve vrzích Q,T,Y a A2 odchovala 17 štěňátek,ale bohužel její nástupkyni doma nemám.

Jako poslední přibyla čerstvá vetránka Perzie-především fena vynikající povahy s neskutečnou chtivostí do obran.Nejvzornější matka a vychovatelka všech štěnátek která kdy na dvoře i Daxisů běhala.

Pája je matka vrhů Z,E2,H2,J2,K2,N2 A S2.

Do chovu se zapojují její dcery Essynka,Henrieta,Jasmin,Jasmine a pejsek El Gordi.Věřím že přibydou i další,kteří budou pokračovat ve stopách jejich výborné maminky.